Valev Uibopuu sünniaastapäev

Õpetaja Elina kirjutab:

Täna on kirjanik Valev Uibopuu 111. sünniaastapäev. Korrastasime eile koos 5. klassi ja õpetaja Astrid Vernikuga tema haua, istutasime kanarbikud ja süütasime küünlad. 5. klass oli nii vilgas ja tööhimuline, et peale haua sai sügislehtedest puhtaks ka terve lai reavahe.

Oma elu teise poole pagulasena elanud Uibopuu suri küll Rootsis Lundis, kuid tema soovil on ta maetud Lüllemäe surnuaiale oma isa Evaldi kõrvale. Nüüdseks on Uibopuu lähedased lahkunud ja umbkaudu viimased kuus aastat on haua korrastamist eest vedanud õpetaja Astrid.

Valev Uibopuu (1913-1997) sündis Karula kihelkonna põhjaservas Õru metsavahitalus. 16-aastaselt rattaõnnetuse tõttu luutuberkuloosi saanud Uibopuu koolitee katkes ja ülikool jäi pikkadeks aastateks unistuseks, kuid seda rohkem luges ta raamatuid ja nii jõudis ka ise kirjutamiseni.

„Ei ole vist kahtlust, et suurem lugemus võib laiendada igaühe elukogemuse pagasit ja vahel isegi asendada puuduvat,“ on kirjutanud Uibopuu, kes siiski Rootsis jõudis ülikooli ja omandas doktorikraadigi.