Lüllemäe Põhikooli 59. lend

Laupäeval, 15. juulil kell 13, lahkub koolimajast uutele eluradadele meie armas 59. lend. Üheksa aasta jooksul on nende seinte vahel ja ümber kogetud avastamisrõõmu, põnevaid väljakutseid, ületamatuid raskuste ületusi, meeskonnatöö võlu ja valu ning õpetajate hoolitsevat kätt. Alljärgnevalt esitame teile lühikese fotomeenutuse viimase kahe aasta pöördelistest sündmustest õpilaste elus.

Lisaks jalgsi liikumisele tuleb omandada liikumisoskused Lõuna-Eesti vooluveekogudel. Alguses on paadid küll vooluveega risti ning parasjagu ei tea, kas aer käib vette või peab ta veest väljas olema. Kuid püsivus viib sihile.

8. klassis õnnestus põigata korraks Kreeta saarele ning uurida sealset koolielu ning erinevaid õuesistumise meetodeid.

Meie õpilane on infiltreerunud Kreeta haridussüsteemi ning õpib, kuidas juba antiikajal lõigati kääridega paberist värvilisi liblikakujundeid.

Õpetajate päeval kehastuvad 9. klassi õpilased õpetajateks. Kaamerasilm on tabanud hetke, mil meie uus õpetaja jagab teadmisi, kuidas salaja hiilida koolimajja välisjalanõudes

Ka kõige väiksemad peavad saama õpetajate päeval targaks ja tubliks. Pildilt on näha, kui meisterlikult on õpetaja haaranud õpilased enda käe alla.

Õpetajate päeval on asunud ametisse ka uus muusikaõpetaja. Kerge vaevaga lauldakse õpilased tiigrikutsudeks.

See ei ole ekskursioon Maantemuuseumi. Kui õpetajate päeval lubavad direktor ja mate õps kooli tulla enda sõiduvahendiga, siis seda nad ka teevad.

Tutipäeval sai kooli õuele istutatud rahapuu. Igal kevadel saavad meie värsked lõpetajad käia puu juures, seda raputada ning täita enda pensionisammast.

Koolis õpitakse vajalikke oskusi ning iseseisvas elus hakkama saamist. Tutipäeval on pahaaimamatu õpilane saamas meie vilistlastelt väärtusliku õppetunni.

Tutipäevale pani punkti põnev võrkpallilahing õpilaste ja õpetajate vahel. Sellistel hetkedel tunnevad ka õpetajad, et nad on noored ja kerged.