Lattiku jooks toimub 17. oktoobril Lüllemäel!

Lüllemäe koolis on iga aasta oktoobris Lattiku päev. See toimub tänavu neljapäeval, 17. oktoobril, kui organiseerime kirjaniku ja riigimehe 146. sünniaastapäeva tähistava mälestusjooksu ja -kõnni “Teejuht 2024”.

Ootame sind osa võtma. Joosta ja kõndida saab nii meeskondlikult kui ka individuaalselt. Ka sel aastal kuulutame välja Lattiku teemalise kirjutamisvõistluse. Seekord ootame luuletusi, aga sellest õige pea.

Ühesõnaga asuge trenni tegema ehk raamatuid lugema ning ümber järvede või poriloikude jooksma. Eelmise aasta Lattiku päeva ülevaadet saad lugeda siit.

Ajakava (võib esineda nihkeid) neljapäeval, 17. oktoobril:

12.30-13.00 Kontsert-mälestusteenistus Karula kirikus Lüllemäel

13.10-13.30 Jooksule-kõnnile registreerimine

13.35 Busside väljumine stardipaika koolimaja juurest

13.45 Lühikõned ja ergutused Jaan Lattiku mälestuskivi juures

14.00-15.30 Mälestusjooks ja -kõnd distantsil Mäkiste talu–Karula vana kirik

14.45-15.30 Supp ja maius kooli sööklas

15.30-16.00 Autasustamine ja päeva kokkuvõte Lüllemäe Põhikoolis

Teatejooks “Meie noored”

Lattiku teatejooksule “Meie noored” on oodatud lähemate ja kaugemate koolide põhikooliastme noored. Võistkonda kuulub kaheksa 7–18 aastast “meie noort” (võistkonnas on I kooliastmest 2 õpilast, II kooliastmest 3 õpilast ja III kooliastmest 3 õpilast, nende seas vähemalt 3 tüdrukut).

Jooks ja kõnd toimub Lattiku noortejutu “Teejuht” jälgedes. Jutu järgi kulgeb rada Jaan Lattiku sünnitalu Mäkiste teeotsas asuva mälestuskivi juurest Karula vana kiriku juurde. Raja pikkus on 5,5 kilomeetrit.

Teatejooksu võitvale noortevõistkonnale kuulub aastaks Rändav Jaan (Jaan Lattiku mälestuskivi väike koopia), parimatele noortele teatejooksjatele diplomid, medalid.

Loomulikult pakub noorsoole konkurentsi Lüllemäe Põhikooli teatemeeskond Meie Vanad.

Soolojooks ja -kõnd

Peale võistkondade on Lattiku jooksule oodatud individuaaljooksjad ja lihtsalt liikujad. Ka kepikõnniks on distants väga sobilik. Loomulikult saavad parimad jooksjad ja kepikõndijad tunnustatud, aga eelkõige on tähtis liikumine ning seikluskirg. Tule jookse, sörgi, kõnni!

Kuidas registreerida?

Teatevõistkondade, soolojooksjate, -kõndijate ja -kepikõndijate eelregistreerimine toimub 15. oktoobrini e-posti aadressil kool@karula.edu.ee.

Nimeline registreerimine toimub võistluspäeval kell 13.10–13.30 Lüllemäel. Täpse asukoha täpsustame nädal enne, nähtavasti raamatukogu ees õues. Teatevõistkonnad täidavad osavõtunimekirja ja esitavad kohtunikule. Eelregistreerimiseta soolojooksjad, -kõndijad ja -kepikõndijad täidavad osavõtukaardid ja esitavad kohtunikule.

Lippamisen! Silkamiseni! Leekimiseni!