1. september Lüllemäe koolis – reipal sammul küla peale

See juhtus pühapäeva, 1. septembri keskpäeval, kui Lüllemäe kooli kogukond tuli juba 61. korda kokku koolimaja saali esimese koolipäeva aktusele. Ent tänavune koolialguse aktus osutus eriliseks just selle poolest, et õppetöö ei algagi 2. septembril kooolimajas, kuna seal läheb esmaspäevast lahti torustike ja radiaatorite vahetus. Seega vähemalt seitse nädalat toimub kool sõna otseses mõttes küla peal. Õpilasi, õpetajad, vihikuid ja pliiatseid võtavad lahkesti vastu Lüllemäe kultuurimaja, teeninduskeskus, raamatukogu, noortekeskus, naisselts ning Karula kiriku käärkamber.

Aktus algas lipu sissetoomisega, seejärel marssisid õpetaja Anneli eestvedamisel pidulikult saali 1. ja 9. klassi õpilased.

Kõik laulsid koos Eesti Vabariigi hümni (sõnad olid ka kõigil peas).

Aktusel kõlas paar laulu noorte laulupiigade esituses, Anna laulis raamatutest ja Teele-Eliise kass Bettyst.

Soojalt ja südamest laulis meie lasteaia uus muusikaõpetaja Meribell.

Direktor tutvustas õpetajaid ning mõne õpetajaga tuli ette emotsionaalne esimese septembri kallistus.

Esimesse klassi astub Lüllemäe Põhikoolis tänavu kaheksa last ning kõik nad said oma esimese aabitsa. Loodame, et see päev jääb neile eluks ajaks meelde. Klassijuhataja Anneli Varik lausus hellad sõnad kooliteele kaasa ning homsest asutakse õppima.

Aktusel sõlmiti traditsiooniliselt ka koolirahu leping. Elagem ja töötagem nii, et see ei oleks pelgalt plakat!

Oma head sõnad Lüllemäe inimestele lausus Valga valla haridusspetsialist Älis Maran.

Aktuse lõpetas õpetajate südamlik laul “Sinu hääl”.

Pärast aktust pildistati kõiki klasse traditsiooniliselt koolimaja ees kivi pealt.

1. klass ja klassijuhataja Anneli Varik

1. klass ja klassijuhataja Heidi Kõvask

1. klass ja klassijuhataja Tarje Roosik

1. klass, klassijuhataja Elin Lihteni leiab järgmiselt klassipildilt.

1. klass ja klassijuhataja Ave Kadakas

1. klass ja klassijuhataja Külli Teder. Fotol on ka abiõpetajad Marge Viilukas ja Raido Randoja.

1. klass ja klassijuhataja Ele Zilmer

1. klass ja klassijuhataja Valev Sisov

1. klass ja klassijuhataja Birgit Tuulemets

Siin on õpetajate pilt 2024:

Matemaatikaõpetaja Viljo Remmel, inglise keele õpetaja Külli Teder, abiõpetaja Kaidy Valdma (uus), TÕKi ja LÕKi õpetaja Marge Viilukas, loodusaineteõpetaja Rolf Saarna, kodunduse ja käsitööõpetaja Merli Meresaar, inimeseõpetuse õpetaja Kat Podens (uus), kehalise kasvatuse õpetaja Valev Sisov, klassiõpetaja Heidi Kõvask, direktor Mart Kase, tehnoloogia- ja ettevõtlusõpetaja Birgit Tuulemets, klassiõpetajad Tarje Roosik ja Anneli Varik, füüsikaõpetaja Laur Speek, abiõpetaja Raido Randoja, keemiaõpetaja Riina Kuutma, muusikaõpetaja Cathlen Haugas, vene keele, kohaloo ja võru keele õpetaja Astrid Vernik, ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Ele Zilmer, informaatikaõpetaja ja õppekorralduse spetsialist Ave Kadakas. Pildilt puudub klassiõpetaja Elin Lihten ja eesti keele õpetaja Elina Allas.

Pärast fotografeerimist võtsid õpetaja Rolf ja õpilane Erik lipud ning marssisid kõige ees küla poole, suundumaks üheskoos uutesse ajutistesse õppeklassidesse. Rongkäik meenutas veidi laulvat revolutsiooni, eks mõni järgmine kord on täiesti võimalik teha juba ka ümber küla Balti keti eeskujul Lüllemäe kett.

Sellest kirjutame mõnel järgmisel korral, kuidas me küla peal kooli peame. Püsige kursil! Aga siin mõned tänased fotod.

1. klassi õppetöö algab kultuurimajas endise Karula vallavolikogu laua taga.

1. klass asub tarkusi omandama kultuurimaja saalis.

Õppetöö läheb käima Lüllemäe raamatukogus.

1. klass jätkab haridusteed noortekeskuses.

Ilusat kooli algust kõigile. Ikka uudishimu ja avatud meelt!